Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Helmut Newton - Fotografia
czwartek, 24 czerwca 2021

Helmut Newton - Fotografia
środa, 02 czerwca 2010 17:24    Drukuj Email
Helmut-Newtot-June-Anderson-----200Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na pierwszą w Polsce wystawę prac najsłynniejszego fotografa XX w. - Helmuta Newtona.

Helmut Newton był niekwestionowaną gwiazdą światowej fotografii. Przez lata jego sesje mody z najsłynniejszymi modelkami zdobiły wydania europejskiego i amerykańskiego Vogue, Realite, Elle, czy Vanity Fair. Modelki i aktorki w jego pracach są posagowe, silne i piękne. Jako pierwszy przełamał kanony fotografii mody. Dlatego sesja u Newtona mody była wielkim zaszczytem i spełnieniem marzeń nie tylko modelek, ale też sławnych aktorek, pisarek, piosenkarek i polityków.

Na wystawie we wrocławskim Ratuszu pokazana  zostanie prywatna kolekcja licząca ponad 400 zdjęć Helmuta Newtona z różnych lat.  Będzie to jedna z największych wystaw jego prac w Europie. Na prezentowanych fotografiach znajdzie się wszystko to, co charakteryzowało styl tego wyjątkowego artysty. Czołowe miejsce zajmują portrety sławnych ludzi, m.in.: Carli  Bruni, Jacka Nicholson'a, Gianniego i Donatelli Versace, Sophi Loren, Micka Jeggera i Jerryl Hall, Yvesa Saind Laurenta, Kate Winslet, Grace Jones i wielu innych. Wśród zdjęć mody warto zwrócić uwagę na słynne sesje mody. Szczególnie wyróżnia się sesja „Paparazzi” z Evą Herzigową oraz sesje z udziałem Kate Moss, Nadii Auermann, Claudi Schiffer i Karen Mulder.  Ciekawą częścią wystawy są zdjęcia Newtona z jego podróży oraz jego portrety zrobione przez rodzinę i współpracowników, w tym portret z Reni Riefenstal.

Muzeum Miejskie Wrocławia, Stary Ratusz, Rynek,
wystawa czynna od 7 lipca do 28 sierpnia

 


[zdjecie]
Fot. Helmut Newton, June Anderson

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież