Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Kto przyjedzie na tegoroczny Miesiąc Fotografii?
niedziela, 16 maja 2021

Kto przyjedzie na tegoroczny Miesiąc Fotografii?
środa, 21 kwietnia 2010 10:46    Drukuj Email

martin-paar---200Tegoroczny Miesiąc Fotografii będzie pełen gwiazd! Majowy festiwal, którego 8. edycja poświęcona jest fotografii brytyjskiej, przyciągnie przede wszystkim wywodzących się z Wysp artystów o niepodważalnej pozycji międzynarodowej. Przyjeżdżają do Krakowa Martin Parr, Mark Power, Anna Fox, Jason Evans, J em Southam, John Davis, Tom Wood, Tom Hunter, Richard Billingham, Greg Hobson, Aaron Schuman i wielu, innych.

Zaproszenie przyjął Martin Parr, najsłynniejszy obecnie fotograf brytyjski, kontrowersyjny członek legendarnej agencji Magnum Photos; autor kampanii reklamowych dla Paula Smitha i Louis Vuitton. Magnum reprezentować też będzie Mark Power, artysta, który spędził 5 lat podróżując po Polsce z aparatem w ręku. Nominowana do Deutsche Börse Photography Prize Anna Fox, mająca na koncie współpracę z wokalistką i kompozytorką Alison Goldfrapp sama oprowadzi Państwa po wystawie i opowie o swoich pracach. O związkach fotografii z muzyką opowie natomiast Jason Evans – artysta, który z równym powodzeniem fotografuje modę, jak i swoimi pracami podbija publ iczność brytyjskiego Tate.

Miesiąc Fotografii w Krakowie pozostaje także nieustająco miejscem spotkań polskich gwiazd fotografii. Do Krakowa przyjeżdżają kuratorzy sekcji ShowOFF festiwalu: Kuba Dąbrowski, Mikołaj Komar, Jacek Poremba, Karol Radziszewski i Tomek Sikora.

Kraków będzie tez miejscem spotkań wielu innych artystów, kuratorów i dziennikarzy związanych z fotografią i sztuką z całego świata.


Pełna lista wydarzeń i szczegółowe kalendarium na http://www.photomonth.com/

[zdjecie] Martin Parr, Anglia. Gloucestershire. Badminton Horse Trials, z cyklu; 'The Cost of Living'. 1986-1988. 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież