Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Warsztaty Fotograficzne 2.8
czwartek, 24 czerwca 2021

Warsztaty Fotograficzne 2.8
piątek, 12 marca 2010 00:25    Drukuj Email

2010-03-11_110630W ramach Warsztatów Fotograficznych 2.8 w Opolu rozpoczyna się „Pracownia reportażu”.

Zajęcia trwające trzy miesiące mają na celu aby każdy z uczestników pod okiem specjalistów, pracujących na co dzień jako fotoreporterzy prasowi, zrealizowali swój autorski projekt reporterski lub dokumentalny.

Zajęcia będą odbywać się w ramach spotkań co dwa tygodnie w weekendy podczas, których na wykładach zostaną omówione najważniejsze kwestie w współczesnym reportażu. Poszukiwania interesującego tematu, dotarcie do informacji, realizacja i struktura materiału, nawiązanie współpracy z agencją, prawidłowe opisywanie i archiwizacja fotografii, współczesne sposoby interesującej prezentacji w Internecie, tworzenie podcastów i przygotowanie wystawy.

Po wykładach każdy z uczestników indywidualnie będzie konsultował powstający materiał, korygując zmiany i wspólne poszukiwanie kierunku w którym reportaż ma być kontynuowany. Zajęcia zakończą się wspólną wystawą uczestników.

Zajęcia prowadzić będzie:

  • Michał Grocholski, studia na ITF w Opavie, fotoreporter Gazety Wyborczej, fotografował w Kosowie, Bośni, Londynie podczas zamieszek szczytu g20, skutki tornada w Polsce, laureat Newsreportaż i BZWBK Press Foto.
  • Sławomir Mielnik, absolwent ASP Gdańsk, w latach 1999-2003 fotoreporter Gazety Wyborczej, obecnie fotoreporter NTO i Rzeczpospolitej.

Szczegóły na http://www.dwaosiem.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież