Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Przemek Czepurko – „Silnik / Engine”
czwartek, 24 czerwca 2021

Przemek Czepurko – „Silnik / Engine”
środa, 17 lutego 2010 20:14    Drukuj Email

P.Czepurko_Bez-tytulu----200„(…) poprzecinane przewody hamulcowe, krople kapiącego zielonego płynu wsiąkające w asfalt, tworzące tłuste, ciemne plamy odbijające światło, spocone dłonie na kierownicy, brak oporu pod stopą, myśli pędzące tak szybko, że nie jesteś w stanie ich kontrolować. Wszystko jest bardzo wyraźne a ty nie możesz sobie w żaden sposób wyobrazić, co stanie się za moment. Świat odrywa się od nieba i leci w tył.”*

Silnik / Engine to paraenviroment Przemka Czepurko zbudowany poprzez zestawienie ze sobą prac odtwarzających/przedstawiających moment progowy wypadku, traktowanego tutaj jako ceremoniał przejścia, kiedy rządzące się autonomiczną logiką odczucie czasu i przestrzeni podlega subiektywizacji, a prawa fizyki przestają być punktem odniesienia. 

* Cytat pochodzi z filmu Methylenblau, reż. C.P.A.


Przemek Czepurko(1978) – absolwent krakowskiej ASP (dyplom w 2005 roku w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Bednarczyka). W 2005 roku brał udział w projekcie W samym centrum uwagi część II, ukazującym aktualny potencjał polskiej sceny artystycznej, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Ważniejsze wystawy: W 2006 ASP.KRK.RAS.LDN. Młodzi Brytyjczycy - Młodzi Polacy na zamku w Nowym Wiśniczu, w 2007 Oświecenie/Dizajnmuseum II w krakowskiej galerii f . a . i . t i Sex Shop w Studio BWA we Wrocławiu, w 2008 Needle for teeth w mieszkaniu na ul. Sobieskiego 19 w Krakowie i Piekło rzeczy, bytomskiej CSW Kronika, w 2009 Reakcje plenerowe w Sanoku.


Galeria Szara w Cieszynie, wystawa czynna od 4 do 31 marca

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież