Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Adam Pańczuk w II edycji Akademii fotoreportażu
czwartek, 24 czerwca 2021

Adam Pańczuk w II edycji Akademii fotoreportażu
środa, 10 lutego 2010 22:39    Drukuj Email

APanczuk_Karczeby--200Adam Pańczuk, którego wystawa „Karczeby” pokazywana jest w Yours Gallery do 7 marca został jednym z prowadzących II edycję Akademii fotoreportażu. Zajęcia poprowadzą także członkowie stowarzyszenia Sputnik Photos oraz NAPO Images.

Akademia fotoreportażu prowadzona jest pod kierunkiem Andrzeja Zygmuntowicza, który wychował kilkunastu fotoreporterów młodego pokolenia, zdobywców nagród na World Press Photo oraz Grand Press Photo. Udział w tym kursie to szansa, by dołączyć do tego grona. Akademia fotoreportażu obejmuje 85 godzin zajęć zarówno teoretycznych i praktycznych w terminie między marcem a czerwcem 2010 roku. Wykładowcy przez pół roku nadzorować będą prace nad materiałem do autorskiego albumu fotograficznego każdego z uczestników półrocznego kursu fotograficznego Akademia fotoreportażu.

Program zajęć:

Program zajęć realizowany jest w czasie comiesięcznych zjazdów oraz jednego dwudniowego pleneru i obejmuje:

A. Teoria, estetyka i historia fotoreportażu (Andrzej Zygmuntowicz)

B. Warsztat fotoreportera (m.in. Monika Szewczyk i Adam Lach z Napo Images, Agnieszka Rayss, Jan Brykczyński oraz Adam Pańczuk ze stowarzyszenia Sputnik Photos)

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, sobota i niedziela. 5 zjazdów w Warszawie i jeden plener.

Warsztaty skierowane są do osób, które sprawnie posługują się własnym aparatem fotograficznym (dobrze opanowana instrukcja obsługi, przeczytana ze zrozumieniem i sprawdzeniem w praktyce tego co w niej napisane). Pożądane jest też posiadanie komputera i posługiwanie się jakimś programem do obróbki zdjęć (np.: Photoshop Elements, GIMP lub podobnym).

Więcej informacji udziela: Grażyna Oblas (tel. 0 502 825 492).

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież