czwartek, 18 lipiec 2024

Spis treści

Przesilenie wiosenne

Zobacz większe!

Właśnie rozpoczynają się egzaminy maturalne, a to oznacza, że i wakacje tuż tuż. Co w tej sytuacji może zrobić fotoamator? Szykować sprzęt, karty pamięci i plan podróży, może zaopatrzyć się w nowe gadżety – na przykład GPS kompatybilny z aparatem fotograficznym, a może w kamerę z już wbudowanym GPSem.
Takie możliwości już są w zasięgu ręki. Najświeższą ofertę niezbyt drogich kompaktów zaprezentowaliśmy w tym numerze, ale chyba zdecydowanie bardziej interesujący jest przegląd możliwości fotograficznych laboratoriów internetowych. Jest oczywiste, że wszystkie te informacje, z natury rzeczy dostępne są w sieci, ale garść porad i nieco refleksji ogólnych na temat tej sfery usług fotograficznych powinna okazać się przydatna i ułatwić wybór.
Warto też zwrócić uwagę na zdjęcia w części galeryjnej – znajduje się tam prezentacja prac Katarzyny Fleszar, niezwykle interesująco interpretujących rzeczywistość. I jeszcze dwa konkursy: „Rzeczywistość nierzeczywista” organizowany pod patronatem miesięcznika „FOTO” i prace laureatki głównej nagrody Ewy Saj, która pokazała cykl niezwykle spójnych, niepokojąco barwnych prac inspirowanych egzotyką miejsca, a jednocześnie poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. To co prawda dość dziwne połączenie, ale jak widać efektowne.
Drugi – to nasz redakcyjny konkurs pod hasłem „Twórcze inspiracje” ze zdjęciami uzyskanymi dzięki aparatom fotograficznym wbudowanym w telefony komórkowe. Aparaty te stają się pełnoprawnym „uczestnikiem fotograficznego rynku”, a efekty można zobaczyć na naszych łamach, także w serii testów tych aparatów.

 

Zbigniew Włodarski

spis treści