Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna fotoALBUM wyniki Laureaci I edycji kwartalnej – CZŁOWIEK
czwartek, 24 czerwca 2021

Laureaci I edycji kwartalnej – CZŁOWIEK
sobota, 25 kwietnia 2009 22:35    Drukuj Email

EPSON - fundator nagród kwartalnych - drukarek Epson PX 700W

Portfolio to przegląd możliwości autora. Różne techniki, różne pomysły, interpretacja, wyobraźnia, w sumie – teczka ze zdjęciami na zadany temat. Tematem przewodnim pierwszego kwartału konkursu FOTOALBUM był „człowiek” – temat tyleż banalny co niezwykle trudny. Jak pokazać coś zwyczajnego, kogoś, kogo widzimy wciąż wokół siebie, tak by zainteresować tym innych. Wśród nadesłanych zdjęć było wiele banalnych, choć niewątpliwie wszystkie były robione z potrzeby serca. Jednak zwykle to nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze w sobie jakąś iskrę, impuls, który ze zwyczajnego zdjęcia uczyni to jedno jedyne, wyjątkowe.

Anna Błażejewska-Kaczmarek

Zobacz większe! Zobacz większe! Zobacz większe! Zobacz większe!
Zobacz wieksze! Zobacz wieksze! Zobacz wieksze! Zobacz wieksze!

Laureatów nagród kwartalnych wybrać nie było łatwo. Głównym kryterium, które przyjęliśmy była „spójność myśli”, chcieliśmy, by nagrodzeni zostali ci, którzy potrafią opowiedzieć historie o człowieku, a nie błysnąć jednym, nawet najbardziej udanym zdjęciem. I tu wracamy do początku – portfolio czyli fotoalbum – powinien być właśnie taką szeroką prezentacją jaką mogą pochwalić się zwycięzcy: Anna Błażejewska-Kaczmarek i Jerzy Cierpicki. Od radości zabawy dziecka, przez sugestywne zdjęcia człowieka pracującego, po starość, trudną, smutną być może, ale godną.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do zabawy w kolejnych edycjach konkursu.

Jerzy Cierpicki

Zobacz wieksze! Jerzy_Cierpicki-2 Zobacz wieksze! Zobacz wieksze!
Zobacz wieksze! Zobacz wieksze! Zobacz wieksze! Zobacz wieksze!

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież