sobota, 25 maj 2024

Spis treści

FOTO 10/2010 już w sprzedażyW październikowym numerze FOTO:
  • ,,Powódź z Nieba'' Kacpra Kowalskiego,
  • Jeny Holzer Art Station Poznań
  • Wywiad z Anną Panek-Kusz o Festiwalu Nowej Sztuki ,,Labirynt''
  • Fotografie Marcina Sudera z Afganistanu,
  • Prezentacja wystawy ,,Cztery pory Gierka''
  • Katarzyny Bruzdy ,,Przygody z kompozycją''
  • Test Aparatu Panasonic G10
  • Test obiektywu Olympus M.Zuiko Digital 14-150 mm f/4.0-5.6 ED
Zapraszamy do lektury. FOTO 10/2010 już w sprzedaży!

Drodzy Czytelnicy

FOTO 10/2010

W Waszych rękach październikowy numer w nowej szacie graficznej, a także w szerszym formacie. Zmiana dotychczasowej formy podyktowana została koniecznością podwyższenia estetyki pisma, zwiększeniem przejrzystości i lepszym eksponowaniem fotografii. Mam nadzieję, że pozytywnie ocenicie nową formę. „Od października zmieniamy się” – to postanowienie na najbliższy czas. Nie zmienimy od razu wszystkiego, kolejne innowacje przyniosą najbliższe miesiące. Nowa szata graficzna to dopiero początek.

We wrześniu minęły dwa lata od kiedy jestem wydawcą miesięcznika Foto. Był to czas reaktywacji pisma, powrotu do dawnej formy. Na łamy czasopisma wrócili autorzy, którzy dawniej stanowili o jego mocnej pozycji na rynku. Foto trafia do Was poprzez sieć punktów kolporterskich w całej Polsce. Najnowszymi informacjami dzielimy się z Wami na portalu www.foto.com.pl – Internetowa Gazeta Fotograficzna. W marcu uruchomiony został fotograficzny serwis społecznościowy www.fotologer.pl, który jest miejscem prezentacji pasjonatów fotografii.

Miesięcznik Foto jest z Wami 35 lat i jest najdłużej ukazującym się czasopismem fotograficznym w Polsce. Jest jedynym polskim pismem należącym do międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA. Pragnąłbym, aby miesięcznik Foto był pismem pasjonatów fotografii, amatorów i profesjonalistów, by był platformą prezentującą dorobek uznanych fotografów i promującą młodych artystów, aby pełnił funkcję edukacyjną i informacyjną.

Przez minione dwa lata, funkcję redaktora naczelnego pełnił Pan Zbigniew Włodarski, któremu składam serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony w tworzenie dotychczasowych numerów Foto.

Redaktor naczelną Foto od 1 października jest dr Katarzyna Bruzda, artysta-grafik, zafascynowana fotografią. Mam nadzieję, że pod jej redakcją miesięcznik zyska uznanie wiernych Czytelników, a także zachęci do lektury nowych.

Mirosław Kiapśnia
wydawca