niedziela, 14 lipiec 2024

Spis treści

Zobacz większe!Ofertę lustrzanek Nikona powięk-sza kolejny model formatu FX, wyposażony w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 12,1 mi-liona pikseli, który oferuje równie wysoką jakość zdjęć co znany już użytkownikom model D3, jednak od niego znacznie mniejszy i lżejszy. Nikon D700 walorami przypomina raczej D300 tyle, że wbudowano w niego matrycę pełnoklatkową. ...

Zobacz większe!Ofertę lustrzanek Nikona powiększa kolejny model formatu FX, wyposażony w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 12,1 miliona pikseli, który oferuje równie wysoką jakość zdjęć co znany już użytkownikom model D3, jednak od niego znacznie mniejszy i lżejszy. Nikon D700 walorami przypomina raczej D300 tyle, że wbudowano w niego matrycę pełnoklatkową.
W nowym modelu zastosowano te same zaawansowane technologie – niezwykle czułą matrycę CMOS z dużymi pikselami oraz ściśle przylegającym do siebie mikrosoczewkami. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie równomiernie oświetlonych, ostrych zdjęć w całym zakresie czułości ISO. Aparat Nikon D700 został również wyposażony w system przetwarzania obrazu EXPEED, 14-bitową konwersję analogowo-cyfrową oraz 16-bitowy potok przetwarzania obrazu.
D700_ambience_1_lModel D700 jest wyposażony w system czyszczenia matrycy polegający na wytwarzaniu wibracji o wysokiej częstotliwości, które zapobiegają odkładaniu się kurzu na powierzchni matrycy. Niewielki akumulator litowo-jonowy EN-EL3e o pojemności 1500 mAh umożliwia fotografowanie z szybkością 5 klatek/s, a po podłączeniu opcjonalnego pojemnika na baterie MB-D10 i użyciu akumulatora EN-EL4a o pojemności 2500 mAh można robić zdjęcia z szybkością 8 klatek/s. Dzięki temu profesjonaliści posiadający już aparat D3 lub D300 mogą korzystać z dotychczasowych rozwiązań. Kolejną zaletą modelu D700 jest wbudowana, podnoszona lampa błyskowa i-TTL o kącie emisji błysku odpowiednim dla obiektywów 24 mm, umożliwiająca dyskretne oświetlenie w sytuacjach, w których używanie dodatkowej lampy błyskowej byłoby zbyt kłopotliwe.