sobota, 25 maj 2024

DSLR-A500_30M28_----080Łatwe w obsłudze aparaty A500 i A550 oferują  teraz możliwość fotografowania z wykorzystaniem zaawansowanej funkcji Live View  a nowe matryce CMOS o rozdzielczości efektywnej 12,3/14,2 miliona pikseli (odpowiednio w modelach A500/A550) i zaawansowany procesor obrazu BIONZ umożliwia wykonywanie bogatych w szczegóły zdjęć, o niskim poziomie szumów, z dużą czułością sięgającą ISO ...

DSLR-A500_30M28_----200Łatwe w obsłudze aparaty A500 i A550 oferują  teraz możliwość fotografowania z wykorzystaniem zaawansowanej funkcji Live View  a nowe matryce CMOS o rozdzielczości efektywnej 12,3/14,2 miliona pikseli (odpowiednio w modelach A500/A550) i zaawansowany procesor obrazu BIONZ umożliwia wykonywanie bogatych w szczegóły zdjęć, o niskim poziomie szumów, z dużą czułością sięgającą ISO 12800.

To cechy charakterystyczne  nowych lustrzanek firmy Sony. Prócz tego aparaty maja możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością do 5 klatek/s (z wizjerem optycznym) i 7 klatek/s w trybie Speed Priority (tylko model A550).

Podstawę obu aparatów stanowią nowe matryce typu CMOS Exmor™, które pozwalają wykonywać wyraźne, pełne detali zdjęcia o żywych kolorach i zaskakująco niskim poziomie szumów. Matryce korzystają z tych samych skutecznych, wbudowanych w płytę mechanizmów redukcji szumów, co profesjonalny, pełnoklatkowy aparat DSLR-A900 i współpracują z algorytmami przetwarzania obsługiwanymi przez nowo opracowany, wyjątkowo szybki procesor obrazu BIONZ™.

Funkcja Quick AF Live View, której użyto po raz pierwszy w modelach A300/A350, jest teraz wyposażona w opcję Face Detection (wykrywanie twarzy), która oncentruje automatyczną regulację ostrości głównie na twarzach oraz dostraja ustawienia naświetlania i balansu bieli w celu uzyskania wyraźnych, pięknych portretów z naturalnym kolorem skóry. Kolejną funkcją udostępnioną po raz pierwszy w lustrzance cyfrowej przez firmę Sony jest Smile Shutter (rozpoznawanie uśmiechu), znana już z wielu modeli aparatów Cyber-shot™. Wykrywa ona twarze w trybie podglądu Live View, automatycznie zwalniając migawkę we właściwym momencie, aby uchwycić radosne, naturalne uśmiechy.

Nowy tryb Manual Focus Check Live View pomaga precyzyjnie skomponować ujęcie w trybie ręcznego ustawiania ostrości. Wysokiej jakości obrazy można oglądać bezpośrednio z matrycy CMOS, co pozwala na dokładną ocenę ostrości i detali, nawet przy słabym oświetleniu. Podgląd na żywo obejmuje całe kadrowane pole, a w precyzyjnym komponowaniu ujęcia pomagają linie siatki pokrywającej kadr. Dostępny jest także zoom 7x/14x ułatwiający ręczne nastawianie ostrości.

DSLR-A550_50F18_-----200Model A550 jest wyposażony w znakomity (921 tys. punktów), 3-calowy ekran Xtra Fine LCD. Umożliwia on precyzyjną regulację ostrości i podgląd wysokiej jakości oraz zapewnia wspaniałe kolory, kontrast i  precyzję szczegółów. Ekran można odchylać w górę i w dół w zakresie 180 stopni, co pozwala na fotografowanie z podglądem na żywo, niemal pod dowolnym kątem i z dowolnej pozycji bez utraty jakości. Czujnik oświetlenia otoczenia automatycznie zwiększa jasność ekranu ciekłokrystalicznego w celu zapewnienia wyraźnego obrazu w jasnym świetle.

Model A500 oferuje 3-calowy ekran Clear Photo LCD Plus (230 tys. punktów) zapewniający wyraźny obraz o wysokim kontraście, z takim samym zakresem odchylenia, umożliwiający wygodne komponowanie przejrzystych ujęć i przeglądanie zdjęć.

Obydwa modele aparatów są również wyposażone w wyraźny, jasny wizjer optyczny z polem widzenia 95% na potrzeby kadrowania i regulacji ostrości, jako alternatywę do fotografowania z podglądem na żywo.

Nowe modele będą  dostępne od października w cenie  - DSLR-A500L około 3000 zł, DSLR-A550L około 3500 zł

DSLR-A850-2875_------200Kolejny nowy model to pełno klatkowa lustrzanka to DSLR-A850 z matrycą o rozdzielczości 24,6 miliona pikseli wykonaną w technologii CMOS Exmor™ oraz dwa procesory BIONZ™.  

Wymagający miłośnicy fotografii docenią też szybki, precyzyjny system automatycznego ustawiania ostrości. Oferuje on dużą swobodę kadrowania, ułatwiając osiągnięcie optymalnej ostrości przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Precyzyjny, 9 punktowy system automatycznego ustawiania ostrości jest uzupełniany przez 10 punktów wspomagających. Dzięki temu urządzenie lepiej wykrywa obiekty i przypadki nieoptymalnej ostrości, co ułatwia jej regulację. Specjalny czujnik typu F2,8 umożliwia natomiast dokładniejsze działanie automatycznego systemu ustawiania ostrości przy szeroko otwartej przysłonie.

Zdjęcia można przeglądać na dużym, 3-calowym wyświetlaczu LCD Xtra Fine o wysokim kontraście. Zapewnia on dużą rozdzielczość (921 tys. punktów), umożliwiającą dokładną ocenę zdjęć — nawet w plenerze, w jaskrawym świetle.

Tak jak wszystkie pozostałe cyfrowe lustrzanki firmy Sony, również model A850 wyposażono w stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE™. Ten wbudowany system stabilizacji zapewnia kompensację drgań i wydłużenie czasu migawki o maksymalnie 4 stopnie dla wszystkich zgodnych obiektywów, otwierając przed użytkownikami jeszcze większe możliwości przy fotografowaniu bez statywu.

Szkielet modelu A850 wykonano z aluminium o dużej wytrzymałości, a korpus ze stopów magnezu. Gumowe uszczelki chronią wizjer, gniazda na karty pamięci, przyciski kontrolne i inne kluczowe części aparatu przed kurzem i wilgocią. Podwójny system chroniący powierzchnię pełnoklatkowej matrycy przed kurzem utrudnia natomiast wnikanie zanieczyszczeń w korpus lustrzanki podczas zmiany obiektywu.

Wszystkie nowe modele można podłączyć do telewizora BRAVIA™ lub dowolnego telewizora z funkcją HD (wymaga opcjonalnego przewodu HDMI) i oglądać zdjęcia na dużym ekranie. W modelach telewizorów BRAVIA™ z funkcją PhotoTV HD jakość wyświetlanych zdjęć jest optymalizowana, aby obraz był realistyczny. Wyświetlanie zdjęć na ekranie można kontrolować za pomocą opcjonalnego pilota (RMT-DSLR1).

Lustrzanka cyfrowa A850 z matrycą pełnoklatkową będzie dostępna od września w cenie około 8000 zł. natomiast obiektyw 28 - 75 mm od listopada br.