sobota, 25 maj 2024

D3000_080Nikon D3000 wyposażony został w matrycę CCD o rozdzielczości 10,2 miliona pikseli,  3-calowy monitor LCD, procesor obrazu EXPEED i szereg funkcji  przeznaczonych przede wszystkim dla początkujących fotografów, którzy chcą mieć pewność wykonania poprawnego zdjęcia, nie koncentrując się na ustawianiu parametrów aparatu.

Zastosowany w modelu D3000 innowacyjny tryb podręcznika upraszcza konfigurację aparatu i wskazuje poprawny sposób robienia zdjęć, ułatwiając fotografom pełne wykorzystanie potencjału ...

D300S_200Nikon D3000 wyposażony został w matrycę CCD o rozdzielczości 10,2 miliona pikseli,  3-calowy monitor LCD, procesor obrazu EXPEED i szereg funkcji  przeznaczonych przede wszystkim dla początkujących fotografów, którzy chcą mieć pewność wykonania poprawnego zdjęcia, nie koncentrując się na ustawianiu parametrów aparatu.

Zastosowany w modelu D3000 innowacyjny tryb podręcznika upraszcza konfigurację aparatu i wskazuje poprawny sposób robienia zdjęć, ułatwiając fotografom pełne wykorzystanie potencjału lustrzanki cyfrowej. Nowy aparat został także wyposażony w zmodyfikowane menu z większymi i prostszymi elementami, w którym zamiast tekstu stosowane są symbole graficzne.

D3000_200Drugi, właśnie wprowadzany model to Nikon D300S – unowocześniona wersja D300. Aparat wyposażono dodatkowo w funkcję nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości (HD)  oraz możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu stereofonicznego. Ponadto, w D300S dodano podwójne gniazdo kart pamięci (CF i SD) i zwiększono szybkość fotografowania w serii do 7 kl./s. Aparat ma tę samą co poprzednik matrycę CMOS o rozdzielczości 12,3 miliona pikseli w formacie DX, a także profesjonalny 51-punktowy autofokus i mechanizm przetwarzania obrazu EXPEED.

Nowy aparat dzięki możliwości dodania zewnętrznego źródła dźwięku stereo, działaniu autofokusa podczas filmowania i opcjom edytowania filmu na poziomie aparatu znacznie rozszerza możliwości lustrzanek cyfrowych w zakresie rejestrowania filmów o wysokiej rozdzielczości. W efekcie dźwięk filmów jest bardziej realistyczny, a osobny przycisk podglądu na żywo (LV) znacznie ułatwia przełączanie pomiędzy fotografowaniem a filmowaniem. Podczas rejestrowania ujęć filmowych można także wyświetlić na monitorze LCD wirtualny horyzont, a edycja nagrania możliwa jest podczas jego odtwarzania w aparacie przez proste zaznaczenie punktu początkowego i końcowego.