sobota, 25 maj 2024

Canon przedstawił EOS 1200D – nową lustrzankę cyfrową klasy podstawowej, która sprawia, że robienie pięknych zdjęć i kręcenie filmów Full HD staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. EOS 1200D został zaprojektowany pod kątem potrzeb użytkowników, którzy używają lustrzanki po raz pierwszy i chcą od razu uzyskiwać imponujące wyniki. Jest to pierwszy aparat firmy Canon wprowadzany na rynek łącznie z aplikacją EOS Companion na urządzenia mobilne. Aplikacja ta oferuje przydatne wskazówki i samouczki, które pomagają wykorzystać pełen potencjał nowego aparatu. EOS 1200D łączy doskonały system obrazowania firmy Canon z szeregiem intuicyjnych, łatwych w użyciu elementów sterujących oraz trybów automatycznych, aby każdy, bez względu na poziom umiejętności, mógł robić zdjęcia oddające magię chwil.

Z pomocą nowej aplikacji EOS Companion oraz przejrzystej skróconej instrukcji obsługi można szybko zapoznać się z układem przycisków oraz funkcjami aparatu, aby przystąpić do fotografowania z większą pewnością siebie. Aplikacja EOS Companion zawiera samouczki i ćwiczenia, które prezentują zasady fotografii w tempie, jakie pasuje użytkownikowi — łącząc informacje o popularnych tematach zdjęć, takich jak zwierzęta i ludzie, z instrukcjami fotograficznymi z sekcji „Inspire”, które dotyczą m.in. prędkości fotografowania lub perspektywy. Aplikacja oferuje też przewodnik diagnostyczny, który zawiera przydatne wskazówki na temat robienia lepszych zdjęć oraz rozwiązywania najczęstszych problemów, takich jak nieostry lub prześwietlony obraz, a także rady dotyczące komponowania fotografii grupowych i krajobrazowych.

EOS 1200D FSL FLASH UP w EF-S 18-55mm IS II

Obrazy pełne szczegółów

EOS 1200D pozwala ponownie cieszyć się ważnymi chwilami i zachować je w pamięci na długie lata. Kolorowe fotografie wysokiej jakości — idealne do tworzenia dużych wydruków na prezent lub do domowej ekspozycji — są rejestrowane przy użyciu matrycy APS-C CMOS o rozdzielczości 18,0 MP i procesora Canon DIGIC 4. Nawet gdy robi się ciemno, barwy na zdjęciach pozostają żywe, ponieważ aparat bardzo dobrze radzi sobie w słabym świetle. 9-punktowy autofocus z punktami ostrości rozłożonymi na całym kadrze gwarantuje, że bez względu na temat zdjęcia cała scena zostanie uwieczniona z imponującą szczegółowością. W trybie ciągłym można robić nawet trzy zdjęcia na sekundę, co przydaje się do fotografowania szybkiej akcji.
Użytkownicy aparatu EOS 1200D mogą być pewni, że zawsze uzyskają zdumiewające rezultaty fotografując np. imprezy urodzinowe czy wakacyjne przygody. Pomaga w tym tryb Inteligentna Scena Auto, który automatycznie wybiera najodpowiedniejszą kombinację ustawień aparatu.

EOS 1200D FRT w EF-S 18-55mm IS II

Wspomnienia w ruchu – nagrywanie filmów Full HD
EOS 1200D umożliwia również nagrywanie wideo Full HD (1080p). Szeroka gama ustawień pozwala filmować bardziej kreatywnie w miarę rozwoju umiejętności — kontrola ekspozycji, ostrości i poziomu dźwięku oznacza, że użytkownik może uwiecznić każdy ważny moment dokładnie tak, jak go zapamiętał. Aby uzyskać efekt profesjonalnej edycji, można skorzystać z trybu Migawki wideo (Video Snapshot), który rejestruje serię krótkich klipów i automatycznie łączy je w aparacie w filmową dokumentację wydarzenia.
Artystyczna kreatywność za jednym dotknięciem
Dzięki filtrom kreatywnym w aparacie EOS 1200D wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby dodać unikatowy efekt do każdego zdjęcia. Pięć popularnych filtrów artystycznych, w tym efekt miniatury, rybiego oka i aparatu zabawki, można zastosować przed lub po zrobieniu zdjęcia, aby podkreślić przekaz lub nastrój fotografii albo po prostu ukazać scenę z zupełnie innej perspektywy.

EOS 1200D BCK

EOS 1200D TOP 1

Zaprojektowany dla Ciebie
Lekki i kompaktowy aparat EOS 1200D można zawsze mieć przy sobie, aby nie stracić żadnej okazji do zrobienia ciekawego zdjęcia. Duże elementy sterujące są intuicyjnie rozmieszczone i łatwe w użyciu, co pozwala szybko opanować różne ustawienia podczas fotografowania w ruchu. Aby uwzględnić różne style fotografowania, EOS 1200D oferuje jasny wizjer optyczny ułatwiający kadrowanie obrazu oraz 7,5-centymetrowy (3-calowy) ekran LCD do robienia zdjęć w trybie podglądu na żywo (Live View). Ekran LCD o rozdzielczości 460 000 punktów przydaje się do przeglądania właśnie zrobionych zdjęć i nakręconych filmów albo do pokazywania ich w gronie przyjaciół.
Użytkownicy gotowi zrobić kolejny krok w świecie fotografii, mogą po prostu wymienić obiektyw aparatu EOS 1200D na jedno z ponad 70 dostępnych szkieł Canon EF — każde z nich zapewnia inną perspektywę, zachęcając do badania granic własnej kreatywności i robienia zdjęć, które naprawdę się wyróżniają. Szczegółowe informacje o obiektywach i akcesoriach kompatybilnych z aparatem EOS 1200D można znaleźć w aplikacji EOS Companion.

EOS 1200D – kluczowe cechy:
• Duża matryca zapewnia wysoką jakość obrazu
• Szczegółowe zdjęcia, które można kadrować i drukować w dużych formatach
• Wyraźne fotografie nawet w słabym świetle
• Łatwy w użyciu tryb Inteligentnej sceny auto
• Wbudowany przewodnik po funkcjach oraz aplikacja na smartfona
• Filmy Full HD z funkcją Migawki wideo
• Jasny ekran LCD o przekątnej 7,5 cm (3”)
• Artystyczne efekty z wykorzystaniem filtrów kreatywnych