sobota, 25 maj 2024

A290_---080Nie tak dawne ‘przecieki’ okazały się  jak najbardziej prawdziwe. Dziś odbyła się premiera  dwóch nowych lustrzanek cyfrowych Sony dla początkujących fotoamatorów. Łatwe w obsłudze modele DSLR-A390 i DSLR-A290 z matrycą o rozdzielczości 14,2 miliona pikseli. A390 ma dodatkową zaletę — Quick AF Live View. System ten łączy w sobie wygodę podglądu na żywo na uchylnym ekranie Clear Photo LCD oraz szybkiego, dokładnego autofokusa z detekcją fazową. …

A290_---200Nie tak dawne ‘przecieki’ okazały się  jak najbardziej prawdziwe. Dziś odbyła się premiera  dwóch nowych lustrzanek cyfrowych Sony dla początkujących fotoamatorów. Łatwe w obsłudze modele DSLR-A390 i DSLR-A290 z matrycą o rozdzielczości 14,2 miliona pikseli. A390 ma dodatkową zaletę — Quick AF Live View. System ten łączy w sobie wygodę podglądu na żywo na uchylnym ekranie Clear Photo LCD oraz szybkiego, dokładnego autofokusa z detekcją fazową.

Obydwa aparaty mają uchwyt o nowej konstrukcji, a także zmodyfikowany, przejrzysty układ przycisków na górnej powierzchni obudowy. Nawet początkujący użytkownicy lustrzanek cyfrowych będą mogli z łatwością poznać bogate możliwości twórcze, jakie oferują prezentowane aparaty. Wyświetlacz graficzny pozwala łatwo, intuicyjnie zrozumieć zależność między szybkością migawki i przysłoną oraz wpływ ustawień ekspozycji na końcowy obraz. Przewodnik zawiera przejrzyste, zwięzłe wyjaśnienia funkcji aparatu zilustrowane przykładowymi ilustracjami. Kolorowe ikony na ekranie ułatwiają szybki dostęp do menu funkcji fotografowania i wyświetlania.

A390_---200Aparaty A390 i A.290 tradycyjnie już wyposażone są w miniaturowe złącze HDMI do bezpośredniego połączenia z dowolnym telewizorem obsługującym ten standard.
Nowe lustrzanki będą dostępne od lipca br.