Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
wtorek, 15 czerwca 2021

Casio Exilim
piątek, 28 sierpnia 2009 10:12    Drukuj Email

EX-Z450_200Do dotychczasowej oferty produktów marki Casio dołączyły trzy modele aparatów: EX-Z450, EX-Z280 i EX-Z90, w których udoskonalone zostały autorskie technologie znane z poprzednich linii: Dynamic Photo, Make-up oraz, AutoFocus i tryby fotografowania.

Nowe modele posiadają stabilizowaną mechanicznie matrycę CCD o wielkości 1/2,3 cala i rozdzielczości 12,1 milionów pikseli oraz najnowocześniejszy silnik EXILIM Engine 4.0, który pozwala na jeszcze sprawniejszą pracę kompaktu i edycję zdjęć bez zastosowania dodatkowego komputerowego oprogramowania. Aparaty EX-Z450, EX-Z90 i EX-Z280 wyposażone są w szerokokątny obiektyw z 3 i 4-krotnym zoomem optycznym. Oprócz znanej już z poprzednich modeli funkcji wykrywania twarzy, modele EX-Z450 i EX-Z90 posiadają także technologię Inteligent AF (Inteligentny Autofocus), która automatycznie odnajduje główne obiekty na fotografii – niezależnie od tego, czy są nimi ludzie, zwierzęta czy przedmioty - i dostosowuje do nich ostrość oraz parametry ekspozycji.

EX-Z280_200W nowych aparatach Casio Exilim ulepszona została autorska funkcja Dynamic Photo. Rozwiązanie wzbogacone jest o około 150 gotowych animacji na każdą okazję, zapisanych na załączonej do urządzenia płycie CD. Dzięki nim, można uatrakcyjnić każde zdjęcie poprzez dodanie do niego ruchomych elementów. W nowej wersji Dynamic Photo uproszczony został również proces tworzenia własnych animacji. W poprzednich modelach wymagał on wykonania dwóch serii zdjęć – obecnie wystarczy fotografować żądany obiekt tylko raz, a aparat sam odszuka jego kontury i wytnie go z tła, przygotowując do wklejenia do innej fotografii.

EX-Z90_200We wszystkich kompaktach z nowej kolekcji znalazła się też funkcja makijażu (Make-up), zaawansowany tryb krajobrazu – analizujący ujęcie pleneru i zwiększający nasycenie odpowiednich kolorów - oraz możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości HD.

Nowa kolekcja aparatów kompaktowych Casio Exilim pojawi się na polskim rynku we wrześniu. Wyłącznym dystrybutorem aparatów na Polskę jest ZIBI S.A.    Sugerowane ceny poszczególnych modeli: EX-Z450 – 999 zł, EX-Z280 – 899 zł, EX-Z90 – 799 zł

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież