Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 16 maja 2021

Rodzina COOLPIX
sobota, 22 sierpnia 2009 22:22    Drukuj Email
coolpix-s70_200COOLPIX S70

Model S70 wyposażono w innowacyjny ekran dotykowy Organic EL o przekątnej 3,5 cala, który rozpoznaje wiele punktów dotyku jednocześnie. Monitor o szerokim kącie oglądania i dużej rozdzielczości - 288000 punktów, gwarantuje wierność oddania kolorów i ostry kontrast, a także bezbłędne rozpoznanie dotyku. Posiada powłokę antyrefleksyjną oraz możliwość regulacji jasności. Model COOLPIX S70 został wyposażony w innowacyjną funkcję dotykowego wyzwalania migawki, co umożliwia nastawianie ostrości   i robienie zdjęć przez dotknięcie odpowiednich obszarów na ekranie.

Aparat posiada matrycę o rozdzielczości 12,1 miliona pikseli i szerokokątny obiektyw  NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym. Ostre zdjęcia pomaga uzyskać pięć  zaawansowanych funkcji zapobiegania rozmyciu obrazu, połączenie optycznej i elektronicznej redukcji drgań (VR) oraz wysoka czułość ISO 6400. Dodatkowo, funkcja wykrywania ruchu umożliwia automatyczne kontrolowanie szybkości otwarcia migawki oraz ustawienie czułości ISO, aby odpowiednio skompensować ruch fotografowanego obiektu i drgania aparatu, natomiast funkcja Śledzenia Obiektów pozwala uchwycić prawidłową ostrość poruszającego się obiektu, nawet gdy ten opuści na chwilę kadr.

Nowy kompakt wyposażony został w system ułatwiający wykonywanie zdjęć portretowych z wykorzystaniem nowej funkcji Miękki Odcień Skóry, która analizuje strukturę skóry fotografowanej osoby  i koryguje wykryte niedoskonałości

Model COOLPIX S70 będzie dostępny w kolorach: czarnym z imitacją skóry oraz czerwonym.

coolpix-s570_200COOLPIX S570

Kompakt cienki i w zgrabnej obudowie, z matrycą o rozdzielczości 12 milinów pikseli i szerokokątnym obiektywem z 5-krotnym zoomem optycznym. Nowy model został wyposażony w szereg nowoczesnych funkcji, które ułatwią użytkownikowi poprawne fotografowanie, jak choćby system programów tematycznych zapewniający automatyczny wybór odpowiedniego ustawienia parametrów aparatu spośród sześciu dostępnych konfiguracji.  S570 wyposażono w elektroniczną redukcję drgań (VR) oraz opcję Wykrywania Ruchu, za pomocą których aparat kontroluje szybkość otwarcia migawki oraz ustawienia wartości czułości ISO i kompensuje ruch fotografowanego obiektu oraz drgania aparatu. Ponadto, system wyboru najlepszego zdjęcia BSS (Best Shot Selector) wykonuje serię zdjęć, zapisując najostrzejsze, a wysoka czułość ISO 3200 – przy maksymalnej rozdzielczości 4000 x 3000 pikseli – umożliwia zastosowanie krótszego czasu ekspozycji przy mniej sprzyjających warunkach oświetleniowych lub podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów.

Aparat będzie dostępny w sprzedaży w kolorach: różowym, czerwonym, niebieskim, czarnym i srebrnym.

coolpix-s640_200COOLPIX S640

Z uwagi na najkrótszy czas uruchamiania oraz autofokus działający w tempie tych, stosowanych w lustrzankach, jest to najszybszy aparat fotograficzny z rodziny COOLPIX. Nowy kompakt wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,1 miliona pikseli, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5–krotnym zoomem optycznym oraz ekran LCD o przekątnej 2,7 cala.

Nowy COOLIPIX posiada wysokiej jakości ultraszerokątny wyświetlacz gwarantujący przejrzyste wyświetlanie zdjęć, a zastosowanie powłoki przeciwodblaskowej dodatkowo zwiększa komfort ich oglądania, zapewniając odporność na zanieczyszczenia i zapobieganie osiadaniu wilgoci. Wyświetlacz posiada także możliwość regulacji jasności.

Model COOLPIX S640 będzie dostępny w kolorach: czarnym, białym oraz srebrnym.

coolpix-s1000pj_200COOLPIX S1000pj

COOLPIX S1000pj to najnowszy aparat kompaktowy Nikona, który jako pierwszy na świecie posiada wbudowany projektor multimedialny. Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,1 miliona pikseli, obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym oraz szerokokątny monitor LCD o przekątnej 2,7 cala.

Ale najbardziej interesujący w tym modelu jest projektor, który wyświetla obraz w rozmiarach od około 5 do 40 cali (czyli od około 13 do 100 cm). Dodatkowo, do aparatu dołączony jest pilot, który umożliwia wygodne, bezprzewodowe sterowanie funkcjami zarówno projektora, jak i aparatu. Przy korzystaniu z projektora, specjalnie zaprojektowana podstawka pozwala umiejscawiać sprzęt w dowolnym miejscu, by wygodnie oglądać zdjęcia.

Wszystkie pozostałe, typowo fotograficzne funkcje, są takie jak same jak w przypadku pozostałych premier Nikona.

Premierowy model będzie dostępny w dwóch stylowych wersjach kolorystycznych - srebrnej i czarnej. Do sklepów aparat trafi w drugiej połowie września 2009 r.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież