Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Kompaktowa (r)ewolucja Samsung
niedziela, 16 maja 2021

Kompaktowa (r)ewolucja Samsung
wtorek, 18 sierpnia 2009 15:41    Drukuj Email

Trzy nowe modele kompaktów, jakie Samsung wprowadza na rynek pod koniec sierpnia - ST550, ST500 i ST1000 - wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, przełomową technologią, łatwością obsługi i zaskakującym wzornictwem.

Nowatorskie podejście konstruktorów modeli ST550 oraz ST500 sprawia, że fotograf w każdej chwili może stać się własnym modelem – jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemu dwóch wyświetlaczy LCD z tyłu i z przodu obudowy. Natomiast model ST1000 oferuje  użytkownikom możliwość połączenia z siecią i korzystania z rozwiązań takich jak geotagowanie, Bluetooth 2.0, DLNA oraz Wi-Fi (jednak tylko wtedy gdy dostępne tylko jeśli nie jest konieczna weryfikacja).

Samsung ST550 i ST500

ST550_200Oba modele mają wbudowany z przodu obudowy 1,5-calowy ekran LCD, który daje pewność, że zdjęcia będą doskonale wykadrowane nawet, gdy fotograf sam jest jednocześnie swoim modelem. Ekran też  jest też pomocny, gdy fotografujemy dzieci – aby przyciągnąć ich uwagę i utrzymać w spokoju przed obiektywem przedni ekran LCD daje możliwość wyświetlania kolorowych animacji. Można na nim wyświetlać również inne przydatne informacje o głównych funkcjach aparatu, a także licznik czasu podczas korzystania z samowyzwalacza.

Dodatkowych wrażeń i wygody użytkowania dostarcza innowacyjny Interfejs Użytkownika, Smart Gesture UI z wbudowanym czujnikiem grawitacyjnym. Nowością jest także funkcja Inteligentnego Rozpoznawania Twarzy (Smart Face Recognition), która pozwala zapamiętać do 20 twarzy, aby następnie w trakcie wykonywania zdjęć aparat automatycznie ustawiał na nich optymalną ostrość i ekspozycję.

ST500_200W obu modelach zastosowano matrycę CCD o rozdzielczości 12,2 miliona pikseli oraz szerokokątny obiektyw Schneider-Kreuznach 27 mm z optycznym zoomem 4,6x. Oprócz dodatkowego przedniego wyświetlacza, aparaty posiadają także duży i wyraźny, dotykowy wyświetlacz tylny.

Oba modele mają możliwość nagrywania  plików video w rozdzielczości HD 720p z prędkością 30 klatek na sekundę i wykorzystaniem kompresji H.264.

Samsung ST1000

ST1000_200Samsung ST1000 to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy lubią podróżować, ale nie chcą tracić kontaktu z najbliższymi i pragną dzielić z nimi najpiękniejsze chwile. Rozbudowane funkcje łączności bezprzewodowej i innowacyjne zastosowanie nowych technologii w aparacie wreszcie na to pozwala. Technologia Bluetooth 2.0 pozwala przesyłać zdjęcia z aparatu do innych urządzeń, natomiast łączność Wi-Fi umożliwia przesyłanie zdjęć znajomym nawet tuż po ich wykonaniu.

Najnowszy aparat w portfolio Samsunga korzysta z technologii GPS i został wyposażony w funkcję geotagowania, dzięki której do każdego zdjęcia automatycznie przypisywane są dane o miejscu wykonania zdjęcia wraz z nazwą miasta.

Spośród innowacyjnych funkcji fotograficznych aparatu ST1000, warto zwrócić uwagę na nowatorski system Smart Touch Auto Focus. Samsung ST100 oferuje także innowacyjną technologię Smart Gesture UI z wbudowanym czujnikiem grawitacji.

Samsung ST1000 jest wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 12,2 miliona pikseli oraz wysokiej jakości obiektyw Schneider-Kreuznach z 5x zoomem optycznym.  Aparat pozwala także rejestrować pliki video w rozdzielczości HD 720p z prędkością 30 klatek na sekundę przy wykorzystaniu kompresji H.264.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież