Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aparaty kompaktowe Panasonic Lumix DMC-TZ10
wtorek, 15 czerwca 2021

Panasonic Lumix DMC-TZ10
środa, 27 stycznia 2010 22:43    Drukuj Email

TZ10--200Firma Panasonic przedstawiła dziś aparat Lumix DMC-TZ10, najnowszy model z serii TZ, który oferuje możliwość kręcenia filmów wysokiej rozdzielczości w formacie AVCHD Lite oraz 25-milimetrowy, szerokokątny obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym. Aparat posiada matrycę CCD o rozdzielczości 14,5 miliona pikseli i zapisuje zdjęcia z rozdzielczością do 12,1 miliona pikseli, procesor Venus Engine HD II z technologią obróbki obrazu o nazwie „Intelligent Resolution” oraz szereg funkcji i trybów pracy znanych z pozostałych kompaktów, a przede wszystkim wbudowany odbiornik GPS (Global Positioning System). Dzięki niemu aparat może nie tylko rejestrować długość i szerokość geograficzną, ale również na bieżąco wyświetlać informacje o położeniu podczas robienia lub przeglądania zdjęć. Dzięki temu fotografia turystyczna staje się znacznie ciekawsza.

TZ10 jest wyposażony w 3-calowy, inteligentny ekran LCD o rozdzielczości 460 000 punktów z szerokim kątem widzenia i powłoką antyodblaskową, który zapewnia doskonałą widoczność podczas rejestrowania i odtwarzania zdjęć oraz filmów w formacie AVCHD.

TZ10 jest wyposażony w szerokokątny, 25-milimetrowy obiektyw LEICA DC VARIO ELMAR z 12-krotnym zoomem optycznym o zakresi4e ogniskowych od 25 do 300 mm (ekwiwalent dla małego obrazka). Zaawansowany obiektyw jest zbudowany z nowych materiałów i zawiera 10 elementów w 8 grupach, w tym dwie soczewki ED i 2 soczewki asferyczne z trzema powierzchniami asferycznymi. Taka konstrukcja pozwoliła radykalnie zmniejszyć rozmiary korpusu przy spełnieniu surowych norm firmy Leica w celu uzyskania doskonałej sprawności optycznej. Dzięki nowej technologii Intelligent Resolution aparat TZ10 oferuje funkcję Intelligent Zoom, która zwiększa współczynnik zoomu mniej więcej 1,3-krotnie, zachowując wysoką jakość obrazu nawet w połączeniu z zoomem cyfrowym. Oznacza to, że 12-krotny zoom można zwiększyć do 16-krotnego. Dostępna jest funkcja Extra Optical Zoom, która zwiększa współczynnik zoomu do 23,4x (przy rozdzielczości 3 milionów pikseli), wykorzystując środkową część matrycy CCD do jeszcze większego przybliżenia fotografowanych obiektów.

Cena aparatu nie została jeszcze ustalona.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 20 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież