Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności V edycja gry Twoja klisza z Powstania
niedziela, 16 maja 2021

V edycja gry Twoja klisza z Powstania
środa, 10 sierpnia 2011 19:49    Drukuj Email

- podsumowanie

150Sobota 6. sierpnia obfitowała w wiele atrakcji. Odbyły się dwie duże akcje organizowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego: przejazd blisko 2000 rowerzystów ulicami Warszawy, czyli Masa Powstańcza 2011, a w godzinach wieczornych fotograficzna gra miejska – „Twoja klisza z Powstania”. Wszystko w ramach obchodów 67. Rocznicy Powstania Warszawskiego.

Tegoroczna gra po raz pierwszy odbywała się w godzinach nocnych. Rozpoczęła się o godz. 21.00 pod Domem Studenckim Dziekanka na Krakowskim Przedmieściu. Następnie, w poszczególnych punktach warszawskiej Starówki, na uczestników akcji czekali współcześni powstańcy, sanitariuszki i łączniczki. Wszyscy ubrani w stroje z epoki, z zapałem informowali fotografów o kolejnych etapach gry. Uczestnicy pokonali ponad  2 km trasę – mieli za zadanie m.in. odnaleźć mapę, odsłuchać tajny komunikat oraz znaleźć tajemniczego konspiratora. Pomimo wcześniejszych opadów, wieczorem dopisały nie tylko nastroje uczestników, ale też pogoda. Finał tegorocznej „Kliszy” miał miejsce na Mariensztacie. Na metę, przed godz. 23.00 pierwsza dobiegła dwójka przyjaciół: Marta i Mikołaj. Druga część gry nadal trwa. Jest nią konkurs organizowany wspólnie z tvnwarszawa.pl. Zarejestrowanych uczestników „Twojej Kliszy z Powstania” zachęcamy do publikowania zdjęć lub filmów wykonanych podczas akcji.

Klisza-z-Powstania-fot_630

Klisza-z-Powstania_fot--630

Klisza-z-Powstania_fot_630

Termin nadsyłania prac mija 15 sierpnia.

Więcej informacji można znaleźć na http://www.klisza.1944.pl/ oraz http://www.facebook.com/1944pl

Źródło: informacja prasowa

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież