Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności CAMPUS AUSTRALIA EXPEDITION 2010
czwartek, 24 czerwca 2021

CAMPUS AUSTRALIA EXPEDITION 2010
wtorek, 15 czerwca 2010 20:02    Drukuj Email

CAE0706_6---200Po ostatnich kontrolach sanitarnych ekipa Campus Australia Expedition może ruszyć nareszcie w drogę!

W trakcie licznych oględzin samochodów uczestnicy ekspedycji postanowili nie marnować bezczynnie czasu i zdecydowali się opuścić miasto na długi weekend aby nabrać sił przed kolejną walką z drobiazgowością tamtejszych służb sanitarnych. W tym celu zaplanowali trasę o długości ponad 1300 km.

Największymi atrakcjami wycieczki były sławna Wave Rock – skała przypominająca falę o wysokości 15 m – oraz pierwsze noclegi w buszu, ogniska i pieczenie steków na otwartym ogniu. W piątek udało im się nawet odzyskać namiot i śpiwory z samochodu. Niestety zapomnieli o kuchence i czajniku.... więc  zmuszeni byli gotować wodę na herbatę w puszce po piwie :)  

Poniedziałek był w Australii dniem wolnym od pracy. Członkowie ekspedycji po kolejnym noclegu w buszu pojechali do Pinacles, gdzie znajduje się pustynny teren pokryty formami skalnymi wystającymi z piachu, czasem na kilka metrów. Dzień zakończyli kąpielą w Oceanie Indyjskim.

Cały wtorek, po powrocie do Perth, uczestnicy wyprawy walczyli o wydanie samochodów. Na koniec dnia oznajmiono im wreszcie, że ich Land Rover Discovery jest już na tyle czysty, że może opuścić strefę kwarantanny. Natomiast w środę rano ostatecznie udało im się odzyskać już wszystkie samochody!

Radość ze zwycięstwa przyćmił im jednakże koszt zabiegów związanych z myciem i kwarantanną pojazdów. Czy komukolwiek przyszłoby do głowy, że mycie jednego, wyczyszczonego przed wyjazdem samochodu, może kosztować 2100 dolarów plus 1700 dolarów za opłaty portowe…

Ekipa dokonała urzędowej nostryfikacji dowodu rejestracyjnego i nareszcie po 10 dniach spędzonych przymusowo we Fremantle może wyruszyć na trasę!

CAMPUS AUSTRALIA EXPEDITION 2010 w skrócie

Kolejna część projektu Campus Around the Word

Cel: Objechanie Australii samochodem terenowym, korzystając z najtrudniejszych dróg na kontynencie

Start: 25. maja 2010r.

Czas trwania: 6 tygodni

Trasa: Perth - Szlak Alfreda Canninga z Wiluny do Halls Creek ( Pustynia Gibsona - Wielka Pustynia Piaszczysta - Pustynia Tanami - trasa biegnąca przez ponad 1700 km zupełnie odludnych terenów, ledwo zarysowaną drogą wśród piaszczystych wydm, słonych jeziorek i morza traw) - szlak Tanami Road do Alice Springs - ikona Australii słynna skała Uluru - Mount Isa - Karumbe - Weipe - Cape York

Organizator ekspedycji: Michał Rej


Szczegółowe informacje: http://www.australia2010.pl/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież