Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Nikon ponownie wysyła sprzęt w kosmos
wtorek, 15 czerwca 2021

Nikon ponownie wysyła sprzęt w kosmos
wtorek, 15 czerwca 2010 18:10    Drukuj Email

nikon-obiektyw---200Nikon otrzymał zamówienie na sprzęt fotograficzny dla Rosyjskiej Federalnej Agencji Kosmicznej (Russian Federal Space Agency – Roscosmos). Profesjonalne lustrzanki miedzy innymi Nikon D3S i D3X oraz obiektywy, takie jak AF-S NIKKOR 400 mm f/2,8G ED VR wraz z akcesoriami i oprogramowaniem będą wykorzystywane przez rosyjskich astronautów do badań kosmosu prowadzonych na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (International Space Station - ISS). Sprzęt fotograficzny zostanie przetransportowany statkiem Sojuz TMA-19, który wystartuje 16 czerwca br. z Kosmodromu Bajkonur.

Urządzenia przekazywane przez Nikona na potrzeby badań prowadzonych w kosmosie nie zostały poddane żadnym modyfikacjom technicznym. Są to takie same produkty, jak obecnie dostępne na rynku, co potwierdza wyjątkową niezawodność i wytrzymałość konstrukcji lustrzanek Nikon D3S, D3X oraz obiektywów NIKKOR. Nowy sprzęt fotograficzny będzie służył rosyjskim astronautom na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wraz z obecnie używanymi obiektywami oraz lustrzankami Nikona, takimi jak Nikon F5 i D2X.

Urządzenia marki Nikon sprawdzają się również w ekstremalnych warunkach na Ziemi. Nikon jest oficjalnym dostawcą sprzętu obserwacyjnego wykorzystywanego do badań Antarktydy.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież