Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Akcesoria Technologia BlueTrack ma już rok
poniedziałek, 17 maja 2021

Technologia BlueTrack ma już rok
czwartek, 22 października 2009 21:27    Drukuj Email

WMM6000_ABack_Purple_200Wprowadzona przed rokiem technologia Microsoft BlueTrack to obecnie najbardziej zaawansowany system ustalania pozycji myszy, pozwalający na pracę na prawie każdej powierzchni - od drewnianych czy granitowych blatów kuchennych po dywany i wykładziny podłogowe. Myszy, w których wykorzystano tę technologię, przeznaczone są głównie dla posiadaczy komputerów przenośnych, ale precyzję którą oferują, doceniają także gracze i posiadacze desktopów.

Niezwykłą precyzję odwzorowania ruchów myszy uzyskano dzięki skonstruowaniu przez inżynierów firmy Microsoft układu optycznego Blue Specular, na który składają się szerokokątne soczewki do przetwarzania obrazu. W skład systemu BlueTrack wchodzi też niebieska dioda LED, która generuje czterokrotnie szerszą, niż dotychczas stosowane, wiązkę rozproszonego równomiernie światła. Efektem jest obraz - dokładna replika powierzchni, po której porusza się mysz, zamiast rozmazanych, nieostrych odwzorowań generowanych czasem nawet przez laserowe myszy wysokiej jakości.

Obecnie w ofercie firmy Microsoft jest sześć myszy z technologią BlueTrack oraz dwa zestawy składające się z myszy i klawiatury – Wireless Desktop 3000 i Wireless Comfort Desktop 5000. Najbardziej zawansowane myszy oferują czułość regulowaną w zakresie od 250 do 4000 dpi, przyspieszenie 75G i prędkość 120 cali/s. Do zastosowań profesjonalnych polecane są także Explorer oraz Explorer Mini. Najnowsze modele wykorzystujące technologię BlueTrack (Wireless Mobile Mouse 4000 i Wireless Mobile Mouse 6000) są jeszcze bardziej mobilne dzięki nanoodbiornikom wystającym z portu USB zaledwie na 7mm lub chowającym się na czas transportu całkowicie w myszce.

Aby zobaczyć jak powstawała technologia BlueTrack oraz poznać jej twórców zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej pod adresem: www.microsoft.com/poland/hardware/bluetrack

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież