czwartek, 18 lipiec 2024

Canon zaprezentował drukarkę fotograficzną A3+ imagePROGRAF PRO-300. To najnowszy model z uznanej serii imagePROGRAF PRO, będący idealną propozycją z jednej strony dla semiprofesjonalistów i aspirujących fotografów, z drugiej – jako dodatkowe urządzenie drukujące w niewielkich fotolabach. Dzięki lekkiej, kompaktowej konstrukcji, ta zaawansowana drukarka pozwala drukować profesjonalne wydruki w warunkach domowych i studyjnych.
Jako następca modelu PIXMA PRO-10S, nowa drukarka imagePROGRAF PRO z pewnością spełni oczekiwania użytkowników, którzy oczekują niewielkiego, prostego w obsłudze i funkcjonalnego urządzenia o ponadczasowym designie. Intuicyjna obsługa i szereg automatycznych funkcji sprawia, że korzystanie z imagePROGRAF PRO-300 jest wyjątkowo proste – jak choćby dzięki wbudowanym funkcjom czyszczenia dysz i korekcji pochylenia, które do minimum ograniczają ewentualne straty atramentu i mediów podczas eksploatacji. imagePROGRAF PRO-300 umożliwia drukowanie bez obramowania na wszystkich rodzajach nośników. Gwarantuje również wysoko kontrastową czerń oraz optymalnie nasycone kolory, zarówno na artystycznych, jak i błyszczących nośnikach o różnej gramaturze.

Canon imagePROGRAF

Bezproblemowe drukowanie w najwyższej jakości
Technologie druku Canon zastosowane w urządzeniu imagePROGRAF PRO-300 pozwalają osiągnąć znakomite efekty zarówno przy wydrukach monochromatycznych, jak i kolorowych w formacie do A3+. Zastosowanie 10 oddzielnych atramentów pigmentowych LUCIA PRO sprawia, że drukarka odwzorowuje rozszerzoną gamę kolorów i głęboką czerń, szczególnie widoczną na wydrukach monochromatycznych. Nowoopracowany, czarny atrament do wydruków fotograficznych i matowych pozwala uzyskać subtelne przejścia tonalne i żywszą czerń – zarówno na tańszych, jak i tych najbardziej profesjonalnych nośnikach. Dedykowany tusz Chroma Optimiser o wysokiej gęstości minimalizuje nierówności powierzchni na papierze błyszczącym lub półbłyszczącym, a także ogranicza brązowienie atramentu.
Sercem urządzenia jest procesor Canon L-COA PRO, który z łatwością pozwala przetwarzać pliki z dużą ilością danych. Procesor oblicza optymalny układ kropel atramentu niezbędny do druku i nakłada je z wysoką prędkością, co pozwala na druk formatu A3 w niespełna pięć minut . Dzięki technologii atramentów LUCIA PRO, fotografowie mogą bez problemu uzyskać spójne i zgodne kolorystycznie wydruki na różnych nośnikach, a dzięki oddzielnym dyszom do atramentu photo black i matte black, drukarka stosuje metodę „zero-ink switching”, która automatycznie wybiera właściwy atrament na podstawie załadowanego papieru, oszczędzając czas i zmniejszając zużycie materiałów eksploatacyjnych.

Canon imagePROGRAF PRO-300 3

Drukuj pewnie, pracuj wydajnie
imagePROGRAF PRO-300 ożywia obrazy w formie drukowanej. Dzięki zaawansowanym technologiom druku Canon, użytkownicy mają pewność, że ich oryginalne fotografie zostaną odwzorowane na wydrukach z maksymalną precyzją i szczegółowością kolorów, ale także przy maksymalnej wydajności pracy urządzenia. Jednym z największych wyzwań podczas profesjonalnego druku fotografii jest zatykanie dysz. Aby temu zaradzić, imagePROGRAF PRO-300 automatycznie monitoruje i wykrywa, czy któraś z dysz działa nieprawidłowo, a jeśli tak – automatycznie przełącza się na dysze zapasowe. Z kolei funkcja automatycznej korekcji pochylenia koryguje i wyrównuje nośnik (jeśli nie jest prawidłowo wyrównany podczas podawania), aby zapewnić idealnie równy wydruk. imagePROGRAF PRO-300 sprawdza również poziom gęstości atramentu w zbiornikach i okresowo „wstrząsa” pojemnikami z tuszem, aby utrzymać stały jej poziom w każdym zbiorniku – dzięki temu kolory są zawsze spójne i optymalnie nasycone. Także obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa, a fotografowie mogą szybko i intuicyjnie poruszać się po menu i funkcjach drukarki – wszystko dzięki wyraźnemu i jasnemu 3-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi LCD, który pozwala monitorować najważniejsze funkcje drukarki, poziomy atramentów i ustawienia papieru.

Drukuj bez obramowania
imagePROGRAF PRO-300 drukuje bez obramowania we wszystkich trybach pracy urządzenia, także przy ustawieniach najwyższej jakości i na szerokiej gamie nośników – nawet na papierze artystycznym. Co więcej, fotografowie mogą teraz drukować zdjęcia panoramiczne o niestandardowych długościach nawet do 990,60 mm. imagePROGRAF PRO-300 bez problemu obsługuje natywne papiery Canon, ale także nośniki firm trzecich, w tym Hahnemuhle, Canson, Awagami oraz wielu innych, dając użytkownikom swobodę wyboru i pracy na ulubionym nośniku.
Wraz z wprowadzeniem drukarki imagePROGRAF PRO-300, na rynku pojawiły się także najnowsze papiery artystyczne Canon-Premium Fine Art Rough (FA-RG1). To profesjonalne papiery dedykowane zastosowaniom artystycznym, które dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości bawełny osiągają znakomite właściwości, charakterystyczne dla wymagających prac o przeznaczeniu wystawienniczym i galeryjnym. Dostępny w różnych rozmiarach arkusz 310 g/m2 będzie dostępny w opakowaniach po 25 sztuk. Nowe nośniki uzupełniają już szeroką gamę profesjonalnych papierów Canon, w skład których wchodzą nośniki od błyszczących po półmatowe i matowe.

 

Bezproblemowy workflow
Dzięki kompaktowej konstrukcji i ogromnym możliwościom druku do formatu A3+, imagePROGRAF PRO-300 z powodzeniem może służyć fotografom jako domowa drukarka fotograficzna, ale też spełni oczekiwania bardziej profesjonalnych fotolabów. Do urządzenia bezpłatnie dodawane jest oprogramowanie Canon Professional Print & Layout, dzięki czemu użytkownicy mogą rozpocząć pracę z urządzeniem zaraz po wyjęciu drukarki z pudełka. Oprogramowanie może być używane niezależnie, ale też jako wtyczka do popularnych programów graficznych, takich jak Canon Digital Photo Professional, Adobe Photoshop czy Lightroom. Za pomocą Canon Professional Print & Layout możemy zarządzać kolorami, profilami czy konfiguracją układu wydruków – dostępne jest m.in. drukowanie całej galerii i drukowanie panoramiczne. Oprogramowanie pozwala również drukować wydruki testowe oraz proofy (soft/hard proof), aby przed ostatecznym procesem mieć pewność optymalnych ustawień z zachowaniem tych samych kolorów w całym procesie, od tych na ekranie monitora po te na wydruku. imagePROGRAF PRO-300 łączy się łatwo z komputerem PC i Mac za pomocą łącza Wi-Fi, sieci Ethernet lub kabla USB, oferując szereg opcji łączności do obsługi wielu procesów jednocześnie.
Dzięki szerokiej gamie rozwiązań Canon, wszystkie elementy procesu twórczego – od utrwalania, przez reprodukcję obrazów po druk – mogą odbywać się w ramach jednego spójnego ekosystemu rozwiązań Canon. Drukarka imagePROGRAF PRO-300 płynnie integruje się z technologiami obecnymi w aparatach EOS, co daje dostęp do jeszcze większej gamy funkcji w oprogramowaniu Canon Professional Print & Layout, jak również gwarantuje odwzorowanie maksymalnie wiernych kolorów z pliku cyfrowego na fizyczny nośnik. Funkcje, takie jak DPRAW Print i HDR Print mogą odczytać dane obrazu RAW z aparatów EOS, aby dokładnie odtworzyć ostre obszary obrazu, a także odzyskać rozjaśnienia z obrazów z pojedynczą ekspozycją.

Ceny i dostępność
Rekomendowana cena detaliczna w Polsce to 3679 zł. Start sprzedaży planowany jest na wrzesień 2020 r.

IMAGEPROGRAF PRO-300 – CECHY KLUCZOWE:
• Druk w formacie A3+, niewielka konstrukcja, ogromne możliwości
• Galeryjna jakość wydruków i technologia „zero-ink switching”
• Druk bezramkowy na szerokiej gamie nośników
• Szeroki gamut i głębia kolorów
• 3-calowy kolorowy ekran LCD
• Wyjątkowa jakość wydruków monochromatycznych
• Szybki druk w najwyższej jakości

 Canon imagePROGR6