sobota, 25 maj 2024

GH5130RC_----080Athena - innowacyjna, zmotoryzowana głowica, dzięki swej wszechstronności pozwoli rozszerzyć twórcze możliwości i znacznie ułatwi pracę fotografa - sprawdzi się w sporcie, fotografii przyrodniczej, naukowej, czy architekturze. Dzięki swojej płynnej pracy, jest idealna nawet do używania z najnowszymi kamerami HD. …

Athena - innowacyjna, zmotoryzowana głowica, dzięki swej wszechstronności pozwoli rozszerzyć twórcze możliwości i znacznie ułatwi pracę fotografa - sprawdzi się w sporcie, fotografii przyrodniczej, naukowej, czy architekturze. Dzięki swojej płynnej pracy, jest idealna nawet do używania z najnowszymi kamerami HD.

GH5130RC_----400

Korzystając z trzech, samopoziomujących, niezależnych osi obrotu, Gitzo Athena nakieruje aparat z milimetrową precyzją dokładnie tam gdzie chce tego fotograf.

Gitzo Athena komunikuje się z komputerem za pomocą kabla, lub portu Wi-Fi.

Poza precyzyjnymi ruchami głowic z dokładnością do 0,1 stopnia obrotu, fotograf może zdalnie, za pomocą dedykowanego programu zmieniać podstawowe ustawienia w aparacie, wyzwalać migawkę, czy oglądać obraz na komputerze przez LiveView (jeżeli aparat to umożliwia).

Głowica Gitzo GH5130RC Atena dostępna będzie w IV kwartale 2010 roku w orientacyjnej cenie około 8000 € brutto.