Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Akcesoria Wacom Cintiq 21UX
czwartek, 24 czerwca 2021

Wacom Cintiq 21UX
poniedziałek, 01 marca 2010 18:49    Drukuj Email

21ux--200Wacom zaprezentował zaprojektowany na nowo interaktywny ekran piórkowy Cintiq 21UX, który charakteryzuje się doskonałym piórem i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie ergonomii. Cintiq 21UX został wyposażony w nowe pióro, które wychwytuje nawet najsubtelniejsze oddziaływanie na powierzchnię ekranu LCD oraz rozpoznaje 2048 poziomów nacisku. Inne innowacyjne udogodnienia to dwa dotykowe paski Touch Strips, które znajdują się po lewej i prawej stronie tylniej części wyświetlacza – idealnie, by sięgać do nich palcami w czasie pracy. Oba paski posiadają odpowiadające im Przełączniki Touch Strip, które kontrolują cztery różne funkcje przypisane indywidualnie dla każdej aplikacji przez użytkownika.

Pióro Grip Pen Cintiq 21UX zostało wyposażone w technologię Tip Sensor, dzięki której tablet rozpoznaje nacisk bliski zeru (o wadze jednego grama), co czyni najczulszym dostępnym na rynku urządzeniem tego typu. Rozpoznanie nacisku zaczyna się od niezwykle lekkiego dotyku – naśladuje to tradycyjny ruch pędzla, pisaka lub pióra. Dodatkowo, pióro rozpoznaje 2048 stopni nacisku – podwaja to zakres rozdzielczości obsługiwanej przez pióro i zwiększa jego reakcję oraz, wraz z aplikacjami wspierającymi czułość nacisku, rozwija kreatywność. Grip Pen jest także wyposażone we wrażliwą na nacisk gumkę i dwa boczne przełączniki, którym można przypisać takie komendy jak podwójne kliknięcie oraz kliknięcie prawym przyciskiem myszy.

Nowością w Cintiq 21UX jest także umieszczenie Touch Strips w tylniej części tabletu oraz dodanie dwóch Przełączników Touch Strip, które kontrolują funkcje związane z paskami Touch Strips. Podświetlenie LED na krawędzi Przełącznika wskazuje aktualną funkcję przypisanego mu Touch Strip. Każdy z pasków dotykowych może być używany do obsługi czterech funkcji, takich jak przybliżanie, przewijanie, regulacja rozmiaru pędzla oraz rotacja obrazu.

Użytkownicy ekranu Cintiq 21UX mogą wybierać pomiędzy użytecznymi aplikacjami stworzonymi przez liderów rynku – firmy Adobe, Autodesk oraz Corel. Mogą one zostać pobrane po uprzednim zainstalowaniu i rejestracji interaktywnego ekranu piórkowego Cintiq 21UX. Dodatkowo, użytkownicy Cintiq 21UX docenią zaktualizowane oprogramowanie firmy Wacom, które obejmuje nowy tryb precyzyjny oraz radialne menu dla jeszcze wygodniejszej pracy.


Cintiq 21UX kosztuje 7999 zł brutto i będzie dostępny w sprzedaży od końca marca/ początku kwietnia 2010 roku.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież