Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Paweł Żak „Wieczorne fale i inne fotografie”
piątek, 16 kwietnia 2021

Paweł Żak „Wieczorne fale i inne fotografie”
poniedziałek, 15 listopada 2010 19:11    Drukuj Email
Zaproszenie

Serdecznie zapraszam na kolejną wystawę do Galerii Refleksy, w której będą mogli Państwo obejrzeć nowe prace Pawła Żaka.

Nowe fotografie to kontynuacja poszukiwań autora w obszarze obrazu unikatowego. Nadal tematem głównym pozostają znane już z poprzednich prac motywy roślinne i pejzażowe. Jednak wyjątkowa w tej części twórczości Żaka jest obecność na fotografiach ludzi. Natomiast fotografie roślinne prezentowane na wystawie zyskują inny wymiar nie tylko dzięki trochę innemu sposobowi przedstawiania, ale również przez znaczne powiększenie ich formatu. Nie zmieniona jednak pozostaje autorska technika wykonania powiększeń, gwarantująca niepowtarzalność i unikalny charakter każdej pracy. Wystawę tworzy 20 fotografii. Wernisaż odbędzie się 16 listopada 2010.

Paweł Żak – urodzony  30.06.1965 w Warszawie. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 1995. W latach 2000-2003 aktywny członek stowarzyszenia “Latarnik”. Od roku 2001 wykłada fotografię w Wyższym Studium Fotografii ZPAF i uczelniach prywatnych.

Jego prace znajdują się w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Warszawie, Bibliotheque Nationale w Paryżu, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz licznych kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

Galeria Refleksy zajmuje się prezentacją i sprzedażą współczesnej fotografii kolekcjonerskiej. W ofercie galerii znajdują się fotografie znanych i cenionych autorów: Bogdana Konopki, Krzysztofa Pruszkowskiego, Mariana Schmidta, Basi Sokołowskiej, Pawła Żaka.

Katarzyna Żebrowska

  • wernisaż 16.11.2010 godz. 19.00
  • wystawa 17.11-19.12.2010

Galeria REFLEKSY
ul. Narbutta 40 lok. 29, 02-541 Warszawa
www.galeriarefleksy.pl
tel. 608-406-715

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież