Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Projektory Projektory Acer: bezpieczna inwestycja
niedziela, 18 kwietnia 2021

Projektory Acer: bezpieczna inwestycja
środa, 23 grudnia 2009 01:27    Drukuj Email

acer_logo-200W celu obniżenia kosztów napraw, firma Acer wprowadziła nowe gwarancje obejmujące bezpośrednio dwa delikatne podzespoły, które decydują o prawidłowej pracy projektora: lampę oraz układ DMD.

Lampa jest elementem, który fizycznie umożliwia projekcję obrazu oraz ma ograniczoną trwałość. Dzięki technologiom Acer EcoProjection oraz Instant Pack, które zapobiegają przepaleniu się lampy nawet przy przypadkowym odłączeniu zasilania, trwałość lampy może zostać znacznie zwiększona.

Układ DMD odpowiada za tworzenie obrazu, który następnie jest wyświetlany przy użyciu lampy oraz układu optycznego. Przyrządy DLP przesyłają dane graficzne do mikroskopijnych zwierciadeł, z których każde odpowiada za jeden piksel obrazu. Zmieniając położenie, zwierciadła odbijają światło z lampy i przekształcają je w obraz. Układ DMD jest więc delikatnym mózgiem projektora i ulega zużyciu na skutek ciągłej pracy.

Firma Acer czterokrotnie wydłużyła okres gwarancji na lampę, z 90 dni do 1 roku. Podobnie, okres gwarancji na układ DMD został wydłużony do 5 lat, dzięki czemu ten ważny podzespół jest objęty gwarancją przez znaczną część przewidywanego czasu użytkowania projektora.

Nowymi warunkami gwarancji są objęte wszystkie nowe modele projektorów Acer (za wyjątkiem urządzeń z podświetleniem LED), które są dostępne na rynku od 1 września 2009. W przypadku modeli, które są już dostępne w sklepach, nowe warunki gwarancji obejmą urządzenia sprzedawane po 1 września 2009.

Dotychczasowe warunki gwarancji będą utrzymane dla projektorów z podświetleniem LED (K10, K11) oraz projektorów X1160PZ, X1260P, P1166, P3150.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież