Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej
wtorek, 30 marca 2010 01:00    Drukuj

logo_2010--200Program VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010
(poprawiony)

15.04 - 20.05.2010

15.04 (czwartek)

 

godz. 18.00 – Galeria Aula (1), ul. Krakowskie Przedmieście 5: Oficjalne otwarcie VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010  / wystawa laureatów konkursu / kurator festiwalu: Magdalena Durda-Dmitruk / (wystawa czynna do 12.05)

godz. 19.00 – Galeria Salon Akademia (2), ul. Krakowskie Przedmieście 5: otwarcie wystawy: „Dojczland ... mit freundlichen Grüßen “ [„Dojczland... z poważaniem“] / kuratorzy wystawy: Inga Schneider, Sebastien Artur Hau / (do 16.05)

Galeria Spokojna 15 ASP (3), ul. Spokojna 15: wystawa pokonkursowa VI Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2010 / (wystawa czynna: 15 - 25.04)

Galeria Asymetria (4), ul. Nowogrodzka 18a m. 8: Tadeusz Sumiński, „Fabryka i Forma. Fotografie zakładów przemysłowych” / kurator wystawy: Marta Przybyło / kurator galerii: Rafał Lewandowski / (wystawa czynna: 1.04 – 15.05)

ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex (5), ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): wystawa przedaukcyjna 7. Aukcji Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl i Dom Aukcyjny Rempex / kurator projektu: Lilianna Lewandowska / (wystawa czynna: 15 - 28.04)

Galeria Klimy Bocheńskiej w Fabryce Wódek (6), ul. Ząbkowska 27/31 (w Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser): „New Life. New Document“ / kuratorzy: Vladimír Birgus i Tomáš Pospěch / (wystawa czynna: 15 - 29.04)

Galeria Obok ZPAF (7), pl. Zamkowy 8: Wojtek Sienkiewicz „Autobiografia“ / kurator wystawy: Anna Wolska / (wystawa czynna do 23.04)

Galeria Wyjście Awaryjne (8), Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2: Katarzyna Kryńska „dwa na cztery” / kurator galerii: Tomasz Świtalski / (wystawa czynna: 15 - 25.04)

16.04 (piątek)

godz. 12.00 – 16.00 – Galeria Aula ASP (1), ul. Krakowskie Przedmieście 5:

Seminarium „Współczesna niemiecka fotografia“, wykłady: 

  • Bartosz Wieliński „Wszystkie kolory Niemiec - niemieckie społeczeństwo po drugiej wojnie światowej” (wykład i prowadzenie seminarium)
  • Markus Schaden „Rynek artystyczny. Niemieckie wydawnictwa fotograficzne“
  • Sebastien Hau „Problem tożsamości i zapisu emocji w niemieckiej fotografii“
  • Inga Schneider “Tendencje we współczesnej niemieckiej fotografii”
  • Oliver Kern „Nimieckie spojrzenie, o własnej fotografii“
  • Thomas Martin i Hannes Gieseler „Leben im Bild [Życie w obrazie]: Arno Fischer. Fotograf“ (wykład i film)

godz. 18.00 – Galeria Art NEW Media (9), ul. Krakowskie Przedmieście 41: otwarcie wystawy: Wolfgang Zurborn „Terra Incognita“ / kurator wystawy: Inga Schneider / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (do 10.05)

godz. 18.30 – Galeria Art NEW Media (9), ul. Krakowskie Przedmieście 41: otwarcie wystawy: Agnieszka Dellfina „What you think you became“ / dyrektor galerii: Zuzanna Sokalska / (do 10.05) 

godz. 19.00 – Galeria Stara ZPAF (10),  pl. Zamkowy 8: otwarcie wystaw: Arno Fischer „Situation Berlin 1953-1968“ / Chargesheimer „Fotografie z Kolonii“ / Oliver Kern „Deutsche Aussicht“ [„Niemiecka perspektywa“] / kurator wystaw: Inga Schneider / (do 13.05)

godz. 19.30 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Thekla Ehling „Sommerherz, später“ [„Letnie serce, później“] / kurator wystawy: Inga Schneider / (do 27.04)

godz. 20.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Dominika Naborowska, fotografie / (wystawa czynna: 16 - 27.04) 

godz. 20.30 – Galeria Schody, ul. Nowy Świat 39: otwarcie wystawy: "Sunriset, Sunset, Swiftly Fly the Years", młoda fotografia niemiecka / kurator wystawy: prof. Rudolf Scheafer, Burg Giebichenstein-University of Art and Design Halle / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 26.04)

17.04 (sobota)

godz. 12.00 – Fotoplastikon (13), Al. Jerozolimskie 51: otwarcie wystawy: „Zapomniane Niemcy w trójwymiarze“ / (do 19.05) 

godz. 19.30 – Galeria Refleksy (14), ul. Narbutta 40 lok.21: otwarcie wystawy: Bogdan Konopka „Fotogenia ciszy" / kurator galerii: Katarzyna Żebrowska /  (do 16.05) 

19.04 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Galeria EAF (15), ul. Mokotowska 4/6: otwarcie wystawy: Robert Rajner „Teatr Szwalnia“ / (wystawa czynna do 16.05)

20.04 (wtorek)

godz. 19.00 – 11 Listopada LOKAL 3 (16), ul. 11 Listopada 22: otwarcie wystawy: Zorka Project: Monika Bereżecka, Monika Redzisz „Drag Queen“ / (do 10.05)

21.04 (środa)

godz. 18.00 – Ośrodka KARTA (17), ul. Narbutta 29: otwarcie wystawy: „NIEGASNĄCE. Portrety kobiece z kolekcji Archiwum Fotografii Ośrodka KARTA” / wybór zdjęć: Agnieszka Kaczmarska, Agata Witerska / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz / (do 20.05)

22.04 (czwartek)

godz. 18.00 – Galeria Asymetria (4), ul. Nowogrodzka 18a m.8: prelekcja Jerzego Lewczyńskiego o  Wilhelmie van Blandowskim / kurator galerii: Rafał Lewandowski

godz. 19.00 – Galeria Artinfo.pl w Fabryce Trzciny (18), ul. Otwocka 14: otwarcie wystawy: Jerzy Boniński „Martwe natury“;  Mariusz Gajewski, nowe prace / (do 5.05) 

23.04 (piątek)

godz. 12.00 - 14.00 – Galeria Aula ASP (1), ul. Krakowskie Przedmieście 5: warsztaty z Wolfgangiem Zurbornem

26.04 (poniedziałek)

godz. 17.00 – Fundacja Archeologia Fotografii (19), ul. Nowogrodzka 18a m.8: „Czytanie Dłubaka“ / prowadzenie: Dominik Kurylek, Maciej Szymanowicz

godz. 18.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: Komentarz do filmu "Gyumri" Jany Szewczykowej, wykład dr Sławomira Sikory (Instytut Etnografii i Antropologii Kulturalnej UW)

Galeria Wyjście Awaryjne (8), Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: otwarcie wystawy:

Aleksandra Chrapowicka „Pocztówki z wakacji“ / kurator galerii: Tomek Świtalski / (wystawa czynna: 26.04-4.05)

27.04 (wtorek)

godz. 18.00 – Sala Kinowa ASP (20), Krakowskie Przedmieście 5: „Rejestracja natury w fotografii i w filmie animowanym“, wykład dr Aleksandry Chrapowickiej (PWSFTViT, Łódź)

godz. 19.00 – Galeria Spokojna 15 ASP (3), ul Spokojna 15: otwarcie wystawy: Zofia Rydet, ”Nieskończoność dalekich dróg. Ocalić od zapomnienia“ / kuratorzy wystawy: Andrzej Różycki i Maria Sokół-Augustyńska / (do 8.05)

28.04 (środa)

godz. 18.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: „Dyplomanci profesora Wojciecha Prażmowskiego: Iza Zdziebko, Grzegorz Mart, Joanna Chudy” / (do 12.05)

godz. 18.30 –  Galeria Obok ZPAF (7), pl. Zamkowy 8: otwarcie wystawy: Patryk Karbowski „Graniczna 4“ / kurator galerii: Anna Wolska / (do 21.05)

godz. 19.00 – ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex (5), ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): 7. Aukcja Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej / organizatorzy: Portal Artinfo.pl oraz Dom Aukcyjny Rempex / kurator projektu: Lilianna Lewandowska

godz. 19.30 – Galeria Schody (12), ul.Nowy Świat 39: otwarcie wystawy: Młoda fotografia slowacka „Telo po slovensky“ [„Ciało po słowacku“]; Miroslava Majorošová, Matej Opáleny, Filip Jurkovic, Petra Cepkova, Tereza Golasova, Jana Sturdikova, Martin Kicka, Juraj Sasak, Michal Simonfy, Lenka Sukenikova,  Rovňak, Juraj Valica / kuratorzy wystawy: Bohunka Koklesová, Václav Macek / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 9.05)

godz. 20.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: ”12”, otwarcie wystawy fotografii studentów piątego roku Sztuki Mediów ASP w Warszawie: Marcin Burbo, Aleksandra Dziedzic, Krzysztof Goliński, Agnieszka Jaźwińska, Jakub Kercz, Grzegorz Norberciak, Jan Przybyszewski, Jacek Sadecki, Marta Szamburska, Michał Wielowiejski, Maja Zembrzuska, Agnieszka Ziobro / koordynator projektu: Agnieszka Ziobro / (do 12.05)

5.05 (środa)

godz. 19.00 – ART+on Galeria Sztuki Współczesnej D.A. Rempex (5), ul. Senatorska 11 (róg Miodowej): otwarcie wystawy: „Kolor. Eustachy Kossakowski“ / kurator wystawy: Marika Kuźmicz / (do 26.05)

godz. 20.00 – Galeria Delfiny (21), ul. J. Smulikowskiego 10 lok. 2: otwarcie wystawy: Ewa Miazek, „Codzienność Nepal“ / kuratorki galerii: Delfina Krasicka i Anna Trochim / (do 20.05)

Galeria Wyjście Awaryjne (8), Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2: otwarcie wystawy: Karma Fryc „Mordobicie“ / kurator galerii: Tomek Świtalski / (wystawa czynna: 5 -16.05)

6.05 (czwartek)

godz. 18.00 – Muzeum Ziemi PAN (22), al. Na Skarpie 27: otwarcie wystawy: Izabela Jaroszewska „Islandia” / dyrektor Muzeum: dr Ryszard Szczęsny / (do 6.06)

7.05 (piątek)

godz. 18.00 – Galeria Steel Forest (23), Stara Papiernia, ul. Wojska Polskiego 3, Konstancin Jeziorna: otwarcie wystawy: Janusz Kokot „Uganda, Uganda“ / kurator galerii: Jolanta Janda / (do 20.05)

godz. 18.30 – Centrum Łowicka (24), ul. Łowicka 21: otwarcie wystawy: „Minotaury na torach” / kurator wystawy: Helena Sienkiewicz  / dyrektor  Centrum: Katarzyna Hagmajer / (do 20.05)

godz. 19.00 – Galeria Milano (25), ul. Waszyngtona 2a: otwarcie wystawy: Jan Jakub Wyganowski „W-wa“, fotografie / dyrektor galerii: Elżbieta Kochanek van Dijk / (do 13.05)

godz. 19.30 – Polski Salon Sztuki Galeria ZG ZPAP (26), ul. Lubelska 30/32: otwarcie wystawy: „Decentryzm“ / kurator wystawy: Dorota Łacek Gorczyca / współpraca Galeria Fotografii MCK, Ostrowiec Świętokrzyski / (do 28.05)

10.05 (poniedziałek)

godz. 17.30 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: „Historie fotografii polskiej 1839-2009”, promocja książki dr Adama Mazura (CSW Zamek Ujazdowski)

godz. 18.00 – Galeria XX1 (27),  al. Jana Pawła II 36: otwarcie wystawy: Agata Zbylut „W sztuce marzenia się spełniają, ale nie wszystkim“ / kurator wystawy: Eulalia Domanowska / (do 2.06)

godz. 19.00 – Galeria Spokojna 15 ASP (3), ul Spokojna 15: otwarcie wystawy: „Fotografia artystyczna dwudziestolecia międzywojennego: Zofia Chomętowska, Anatol Węcławski, Jan Bułhak, Klemens Składanek, Marian Dederko, Bolesław Gardulski“ / kurator wystawy: Magdalena Durda-Dmitruk / współpraca: media art gallery / (do 20.05)

11.05 (wtorek)

godz. 19.00 – Galeria Schody (12), ul. Nowy Świat 39: otwarcie wystawy: Maciej Błoński, nowe fotografie / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak / (do 16.05)

14.05 (piątek)

godz. 18.00 – Skwer - Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (11), ul. Krakowskie Przedmieście 60a: otwarcie wystawy: Hieronim Neumann „Zoopraxiscope“; Piotr Wołyński „W cztery oczy” / kurator wystawy: Mariusz Dąbrowski / współpraca: media art gallery / (do 28.05)

15.05 (sobota)

godz. 18.00 – Galeria Stara ZPAF (10), pl. Zamkowy 8: otwarcie wystawy: Damian Chrobak „Londyn – miasto w Anglii“/ (do 3.06)

godz. 19.00 – Galeria Schody (12), ul.Nowy Świat 39: spotkanie autorskie z Maciejem Błońskim (PWSFTViT, Łodź) / właściciel galerii: Krzysztof Grzelak

17.05 (poniedziałek)

godz. 18.00 – Galeria Wyjście Awaryjne (8), Staromiejski Dom Kultury Rynek Starego Miasta 2: finisaż wystaw: Katarzyna Kryńska, Karma Fryc i Aleksandra Chrapowicka / kurator galerii: Tomasz Świtalski

godz. 19.00 – Galeria Leto (28), ul. Hoża 9c: otwarcie wystawy: Maurycy Gomulicki „Minimal Fetish“ / kurator wystawy: Adam Mazur / kurator galerii: Marta Kołakowska / (do 16.06)

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )