Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Drukarki Jesienne drukowanie z Canonem
środa, 21 kwietnia 2021

Jesienne drukowanie z Canonem
wtorek, 25 sierpnia 2009 00:51    Drukuj Email

MP250---200Seria siedmiu urządzeń wielofunkcyjnych PIXMA zawiera trzy modele z klasy podstawowej skierowane do nowych użytkowników i studentów: PIXMA MP250, PIXMA MP270 i PIXMA MP490. Dwa modele klasy mid-range PIXMA MP550 i PIXMA MP560 oferują jakość i łatwość obsługi dzięki systemowi odrębnych pojemników „Single Inks”, natomiast dwa flagowe urządzenia wielofunkcyjne PIXMA MP640 i PIXMA MP990 zostaną docenione przez każdego użytkownika, od miłośnika aparatu cyfrowego do profesjonalnego fotografa.

Modele klasy podstawowej zawierają Auto Photo Fix II, ulepszoną wersję programu do korekcji obrazu dołączonego już w 2008 roku do oprogramowania Easy-PhotoPrint EX. Aplikacja Auto Photo Fix II ułatwia korekcję niedoświetlonych zdjęć dzięki zastosowaniu wielostrefowych algorytmów do oceny stopnia i rodzaju korekcji każdego obszaru zdjęcia.

PIXMA-MP270_200Inne kluczowe cechy urządzeń PIXMA MP250, PIXMA MP270 i PIXMA MP490 to zastosowanie systemu kartridży FINE. Krople atramentu wielkości 2 pl, jakość druku w rozdzielczości 4800 dpi oraz łatwość wymiany pojemnika, gdy poziom atramentu jest niski, to zalety sytemu kartridży FINE. Tryb Auto Scan dostępny we wszystkich trzech modelach skanuje i automatycznie rozpoznaje różnego rodzaju dokumenty, a następnie odpowiednio je przetwarza, upraszczając skanowanie i katalogowanie zdjęć i wizytówek.

PIXMA-MP560_200PIXMA MP550 oraz PIXMA MP560 to urządzenia wielofunkcyjne klasy mid-range, które  posiadają kolorowe wyświetlacze TFT LCD o przekątnej 5 cm (2 cale) oraz skaner CIS o rozdzielczości 2400 dpi. Oba modele posiadają port PictBridge do bezpośredniej łączności z cyfrowymi aparatami fotograficznymi i kamerami cyfrowymi. Ponadto można drukować bezpośrednio z pamięci typu flash oraz kart pamięci. Wbudowana jednostka auto-dupleks w modelu PIXMA MP560  umożliwia automatyczny druk obustronny. PIXMA MP560 jest ponadto wyposażona w łączność 802.11g WiFi, aby umożliwić drukowanie w domowej sieci. Zarówno PIXMA MP550 jak i PIXMA MP560 oferują ulepszoną jakość druku dzięki zastosowaniu technologii FINE, kroplom atramentu wielkości 1 pl, pięciu odrębnym pojemnikom z atramentem (czarny, cyjan, magenta, żółty i czarny fotograficzny) oraz rozdzielczości 9600 dpi.

MP640---Close-up-digital-camera-link_200PIXMA MP640 i PIXMA MP990 to idealne urządzenia dla miłośników fotografii, pracowników biur domowych oraz małych firm. Wbudowana łączność 802.11g Wi-Fi i port Ethernet ułatwi pracę w sieci domowej lub biurowej. Oba urządzenia posiadają takie niezbędne funkcje jak drukowanie obustronne, bliźniacze podajniki papieru oraz drukowanie na nośnikach DVD / CDR oraz oferują najwyższą jakość i prędkość druku dzięki zastosowaniu głowic drukujących FINE, kroplom atramentu wielkości 1 pl, odrębnych kartridży na atrament czarny, cyjan, magentę, żółty i czarny fotograficzny. Model PIXMA MP990 zawiera dodatkowy szósty kartridż z atramentem szarym, który zapewni profesjonalną jakość druku zdjęć zarówno w trybie monochromatycznym jak i w kolorze.

iP4700-_200Drukarka PIXMA iP4700 sprosta wymaganiom domowych miłośników fotografii lub osobom pragnącym posiadać bardziej funkcjonalną wolnostojącą drukarkę, która oferuje krople atramentu o wielkości 1 pl, rozdzielczość 9600 dpi, technologię FINE i odrębne pojemniki z atramentem. Kluczowe funkcje to bezpośrednie drukowanie z aparatu fotograficznego lub kamery video kompatybilnej ze standardem PictBridge oraz druk na kompatybilnych nośnikach CD i DVD z użyciem zintegrowanego podajnika.

iX7000---200Nowością roku 2009 jest model PIXMA iX7000, drukarka na format A3 z linii PIXMA, skierowana do użytkowników małych biur domowych oraz małych grup roboczych.

PIXMA iX7000 jest wyposażona w inteligentną technologię PGR (reakcja pigmentowa). Warstwa atramentu przeźroczystego jest nakładana na papier chwilę przed nałożeniem warstwy atramentów kolorowych na bazie pigmentu. Drukarka wyposażona jest w głowicę drukującą w rozdzielczości 4800 dpi dającą krople atramentu wielkości 2 pl, wykorzystuje system pięciu kartridży z atramentami pigmentowymi LUCIA oraz jeden pojemnik z atramentem przeźroczystym. PIXMA iP4700 zawiera ponadto jednostkę auto-dupleks do druku obustronnego na papierze formatu A3 oraz trzy podajniki papieru .  Drukarka posiada także wbudowany port Ethernet, służący do łatwej integracji z domową lub biurową siecią. 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież