Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności CAMPUS AUSTRALIA EXPEDITION 2010
poniedziałek, 17 maja 2021

CAMPUS AUSTRALIA EXPEDITION 2010
poniedziałek, 21 czerwca 2010 19:11    Drukuj Email

Pierwszy tydzień podróży – w towarzystwie wielbłądów i Aborygenów

1206CAE_01----200Wreszcie w sobotę ekipa Campus Australia Ekspedition 2010 znalazła się we właściwym miejscu – na Canning Stock Route. Dzień wcześniej, w miejscowości Wilna, zrobili ostatnie zakupy, zatankowali 60 l wody i 210 l paliwa, a następnie zarejestrowali w miejscowej jednostce policji swój wyjazd. Skrupulatnie sprawdzono ile mają wody, jedzenia i paliwa. Od teraz, gdyby nie zgłosili przyjazdu do oddalonego o 1800 km od Wiluny Halis Creek, czyli do najbliższej miejscowości, będą uznani za zaginionych i wszczęte zostaną poszukiwania.

Droga, którą przemierzali przez ostatni tydzień, była bardzo ciekawa, zarówno jeśli chodzi o widoki jak i nawierzchnię. Piaszczyste podjazdy, pojedyncze wydmy i przeprawy przez błotniste doliny okresowych rzek, wyboiste przełomy skalne, kręte piaszczyste ścieżki przez zarośla.

CAMPUS AUSTRALIA EXPEDITION 2010 w skrócie

Kolejna część projektu Campus Around the Word

Cel: Objechanie Australii samochodem terenowym, korzystając z najtrudniejszych dróg na kontynencie

Start: 25. maja 2010 r.

Czas trwania: 6 tygodni

Trasa: Perth - Szlak Alfreda Canninga z Wiluny do Halls Creek ( Pustynia Gibsona - Wielka Pustynia Piaszczysta - Pustynia Tanami - trasa biegnąca przez ponad 1700 km zupełnie odludnych terenów, ledwo zarysowaną drogą wśród piaszczystych wydm, słonych jeziorek i morza traw) - szlak Tanami Road do Alice Springs - ikona Australii słynna skała Uluru - Mount Isa - Karumbe - Weipe - Cape York

Organizator ekspedycji: Michał Rej

Szczegółowe informacje: http://www.australia2010.pl/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież